image

Poznaj Bałtyk


Pełne tajemnic, pozornie spokojne, ale i pełne wewnętrznej energii, gościnne i malownicze – Morze Bałtyckie zaskakuje, przyciąga i na zawsze pozostaje w pamięci tych, którzy odwiedzili je choć raz. Nieco kapryśne, potrafi wzbudzać respekt, innym razem jest ciepłe i pełne słońca. Kradnie serca turystów.

Królestwo bursztynów

Ktokolwiek w dzieciństwie lub później szedł brzegiem morza, zbierał muszle i kamienie, pozwalając, by fale obmywały stopy, nigdy nie zapomni tego uczucia, z jakim łączy się spacer po migotliwym bałtyckim piasku. Bałtyk to królestwo bursztynu – zburzonego pałacu morskiej królowej Juraty, która zginęła z rąk okrutnego Perkuna z powodu swojej miłości do pięknego rybaka Castitisa (http://legendy-polskie.cba.pl/). Zbieranie wyrzuconych na brzeg przez morze bursztynów ma w sobie czar nieodparty nie tylko dla najmłodszego turysty.

Piękno Bałtyku

Wybrzeże Morza Bałtyckiego to jeden z najbardziej zróżnicowanych przyrodniczo i krajobrazowo terenów w Polsce. Piaszczyste wydmy, piękne lasy, do których ciepły wiatr przynosi niepowtarzalny zapach morza i podróżniczą tęsknotę. Do największych atrakcji zaliczyć można, oprócz wspomnianych trawiastych wydm, groźne i malownicze wybrzeża klifowe. Wielość tras pieszych i rowerowych pozwala na zróżnicowany i wielowymiarowy wypoczynek w czasie zejścia na ląd z pokładu jachtu.

Bajkowa przyroda, nadmorskie atrakcje

Nadmorski Park Krajobrazowy, Woliński i Słowiński Park Narodowy.  Przymorskie jeziora, bagna, łąki, torfowiska, nadmorskie bory i lasy, wydmowy pas mierzei z ruchomymi wydmami, pełne ryb rzeki. Piękno bałtyckiej przyrody podziwiać można dzięki licznym szlakom pieszym, rowerowym i kajakowym. Obowiązkowa wycieczka – kosą Półwyspu Helskiego! Bałtyk to również niepowtarzalny czas nadmorskich miejscowości, wakacyjnych pamiątek, czarownych miejsc, o których długo się pamięta.